SLOVAKIA

Юридична порада – Legal Advice:

https://www.ukraineslovakia.sk

Словаччина надає два типи захисту для людей із групи ризику:

Однак подати заяву про надання притулку можна в будь-який момент після в’їзду на територію Словаччини. У відділкОднак подати заяву про надання притулку можна в будь-який момент після в’їзду на територію Словаччини. У відділку поліції (Гуменське відділення притулку) ви заявляєте, що просите притулку, і вказуєте причину на війну в Україні.

У випадку сім’ї кожна повнолітня особа повинна подати заяву про надання притулку окремо. Неповнолітні діти (до 18) приймаються з одним із батьків (опікунів).

Після звернення з проханням про надання притулку ви будете розміщені в карантинному таборі в Гуменному (Humenné), де ви пройдете карантин, а після його завершення вас переведуть до табору для проживання в Роговцях (Rohovce) або в Опатовській Новій Всі (Opatovská Nová Ves). Під час процедури надання притулку ви маєте право перебувати на території Словацької Республіки, але не можете виїжджати за кордон. Міністерство внутрішніх справ ухвалить рішення щодо прохання про надання притулку протягом 6 місяців, термін може бути продовжений.

Ви не можете працювати під час процесу надання притулку, якщо вам раніше не було дозволено перебування в Словаччині. Ви отримуєте право на роботу лише через дев’ять місяців після подачі заяви, якщо ви все ще є прохачем. Ви можете навчатися як прохач про притулок. Ви повинні ходити до школи у віці до 16 років.

 

Перекладачі – Translators:

 

Прихисток – Shelter:

https://prykhystok.in.ua/

Люди, які подають заяву на притулок, розміщуються у відділенні міграційної служби в Гуменному.

Особи, які подають заяву на тимчасовий притулок, мають можливість під час процедури надання тимчасового притулку перебувати в приміщенні міграційної служби в Гуменному.

Наразі для громадян України, які в’їхали на територію Словаччини, готується житло для перебування в державних та самоврядних установах у декількох населених пунктах Словаччини. Актуальний список державних, готельних та приватних варіантів розміщення можна знайти на https://pomocpreukrajinu.sk/sk . Ви також можете отримати інформацію на прикордонних переходах у співробітників прикордонної поліції або гуманітарних організацій.

Пропозиції щодо тимчасового та довгострокового житла від людей та фірм, які проживають у Словаччині, збираються на сайті www.ktopomozeukrajine.sk та через заповнення форми Ukrajina-Slovensko SOS.

В залежності від ваших можливостей, також надаються комерційні пропозиції житла словацьких агентств нерухомості, хостелів та готелів. Транспорт – Transport:

На декількох прикордонних переходах надається безкоштовний трансфер автобусами, організований місцевою владою.

Від прикордонного переходу Вишне Немецке курсує безкоштовний автобус до залізничного вокзалу до Кошице та Міхаловце

Якщо у вас немає трансферу від прикордонного переходу до місця проживання, запитайте у працівників поліції на прикордонному переході або на інформаційних стендах.

 

Національний безкоштовний транспорт для громадян України, які пред’являть дійсний паспорт або ID-картку, передбачає:

Залізнична компанія Словацької Республіки (ZSSK) – у всіх поїздах, включаючи поїзди InterCity та обов’язкові пасажирські поїзди

Автобусний транспорт у Братиславській та Трнавській областях

Транспортна компанія Братислава

У Кошице та Братиславі на вокзалах встановили інформаційні стенди для базової орієнтації приїжджих українців.

Для пошуку транспортних сполучень в межах Словацької Республіки використовуйте сторінку: https://cp.hnonline.sk/vlakbusmhd/spojenie/

Безкоштовний транспорт для тих, хто тікає з України, пропонується і в сусідні країни – подробиці дивіться ТУТ

Також є можливість перевезення автомобілем у межах Словаччини. На прикордонних переходах організовують безкоштовні трансфери, також доступні служби таксі. Якщо ви оберете приватний транспорт, будьте обережні та уточнюйте у свого транспортного постачальника деталі, щоб уникнути високих витрат та незручностей.


Гуманітарна допомога – Humanitarian Aid:

https://clovekvohrozeni.sk/pomoc-ukrajina/


Психологічна допомога – Psychological Help: